InnowatorzySpołeczni.PL

Serwis internetowy Katalizatora Innowacji Społecznych dla innowatorek i innowatorów społecznych

Jak mądrze pomagać? | warsztat online

W działania pomocowe angażujemy się coraz częściej. Aktualna sytuacja poruszyła wiele osób, które aktywnie zaangażowały się we wspieranie osób z Ukrainy. Cały czas pojawiają się nowe pomysły na pomoc osobom, które znalazły się w kryzysie.

Zapraszamy Was na warsztat na którym na chwilę się zatrzymamy i zastanowimy się nad planowaniem takich działań. Skupimy się na skuteczności i teoretycznym podejściu do sytuacji w której podejmujemy aktywności pomocowe.

Dowiesz się:

  • jak wyglądają fazy sytuacji kryzysowej i w której fazie obecnie jesteśmy,
  • czego na chwilę obecną najbardziej potrzebują od nas uchodźcy z Ukrainy,
  • w jakiej formie warto pomagać zdalnie i stacjonarnie,
  • co się sprawdziło dotychczas w kontekście wspierania Ukrainek i Ukraińców, a co nie,
  • jak zapewnić tzw. pierwszą pomoc psychologiczną osobom w sytuacji kryzysu uchodźczego (tzw. PFA – Psychological First Aid wg International Medical Corps):
    jak reagować, na co zwracać uwagę, jak proponować pomoc, jakich zwrotów używać, a jakich unikać. 

Warsztat poprowadzi:

Katarzyna Sawko

Katarzyna Sawko

Opiekunka wolontariatu w Polskim Forum Migracyjnym oraz Programu E-wolontariat w Fundacji Dobra Sieć. Wcześniej uczyła francuskiego, koordynowała projekty Fundacji Nowoczesna Polska oraz prace Koalicji Otwartej Edukacji; pełniła też m.in. rolę trenerki edukacji medialnej, community manager polskiej społeczności Creative Commons oraz koordynatorki projektu Otwarte Zabytki w Centrum Cyfrowym Projekt: Polska.

Od siedmiu lat rozwija własny projekt majsterkowy – Wióry lecą – stolarka dla kobiet i nie tylko. Realizowała projekt nauczania rzemiosła przez Internet w ramach testowania innowacji TransferHUB. Od pół roku w ramach własnego wolontariatu wspiera kobiety z ośrodka recepcyjnego dla uchodźców w Dębaku pod Warszawą

Do spotkania zostało:

dni
godzin
minut
dekund
SPOTKANIE JUŻ SIĘ ODBYŁO!

Program:

Dla kogo:

Gdzie:

Formularz zgłoszeniowy:

Kto odpowiada za organizację:

Inkubatory Innowacji Społecznych:

Skip to content